„Młodzi i Kompetentni” – podsumowanie

Projekt „Młodzi i Kompetentnirealizowany był we współpracy z Fundacją Edukacyjną Jana Karskiego od września 2020r. do czerwca 2021r.

W całoroczny projekt „Młodzi i Kompetentni” zaangażowana była klasa VII. Projekt miał na celu rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich u uczniów.

Uczniowie dzięki podjęciu aktywności mieli możliwość udziału w cyklu warsztatów o tematyce:

  • Postrzeganie samego siebie – komponent I – moje kompetencje społeczne (uczniowie uczyli się działania zespołowego i autoprezentacji);
  • Świat wokół mnie – komponent II – społeczeństwo i prawa człowieka(uczniowie uczyli się komunikacji bez agresji w oparciu o nauczanie o prawach człowieka);
  • Aktywności w Internecie – komponent III – szacunek i odpowiedzialność w sieci (uczniowie uczyli się dyskutować bez obrażania w sieci, a także poszukiwać odpowiedzialnych źródeł /fake newsy).

 Warsztaty rozwinęły w uczniach kompetencje społeczne, które wykorzystali przy realizacji własnych projektów społecznych, które planowali wraz z p. Piekarską oraz p.Szlagą. Wspólnie wypracowane zostały dwa projekty: „Gry podwórkowe – reaktywacja!” oraz „Nie tylko od święta – wolontariat w naszej szkole”. Stworzono wnioski o dofinansowanie projektów, łączna kwota którą zdobyliśmy to 2350 zł, która została sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

            Na zakończenie projektu odbyły się warsztaty podsumowujące, podczas których zarówno szkoła, jak i uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Skip to content