Otrzymanie Nagrody Przyjaciel Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu

Dnia 5 listopada 2021 delegacja naszej szkoły na czele z p. dyrektor Bogumiłą Kamińską uczestniczyła w XXIX Koncercie „Serce za serce” Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Dla społeczności szkolnej był to wyjątkowy koncert, ponieważ zostaliśmy wyróżnieni przez kapitułę FRK nagrodą „Przyjaciel Fundacji”. Nagroda ta jest zwieńczeniem 22 – letniej współpracy z FRK.
Nagrodę w czasie koncertu odebrała dyrektor szkoły p. Bogumiła Kamińska wraz z uczniami Julią Migdą i Bartoszem Szymańskim. 

Podczas ceremonii uhonorowania szkoły prowadzący przedstawił krótką informację o szkole: 

„Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach położona na Mazowszu w Gminie Wiskitki –  to tutaj urodził się Profesor i rozpoczął swoją edukację. Szkoła nosi imię Profesora Zbigniewa Religi od 1999 roku i jest pierwszą szkołą która nosi to imię. 
Od tego czasu rozpoczęła się przyjaźń z Rodziną Profesora, Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu oraz współpracownikami Profesora. 
Ze swojej strony pragniemy dodać, że cała społeczność szkoły jest nieocenionym strażnikiem  pamięci o Profesorze i stanowi wzór dla innych szkół imienia profesora  Zbigniewa  Religi, których obecnie jest w Polsce kilkanaście”.

Po odebraniu nagrody Dyrektor naszej szkoły podziękowała FRK za to szczególne wyróżnienie oraz Patronowi naszej szkoły – bo tak naprawdę to dzięki prof. Zbigniewowi Relidze rozpoczęła się współpraca z Rodziną Profesora, Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu oraz wieloma osobami i instytucjami, które współpracowały z Profesorem. 

Po części oficjalnej delegacja naszej szkoły uczestniczyła w koncercie w wykonaniu artystów Teatru Rozrywki w Chorzowie. Przed publicznością zaprezentowali się soliści, orkiestra, chór i balet w najpiękniejszych przebojach muzyki filmowej.

Koncert był także okazją do spotkania z Przyjaciółmi szkoły, po długiej pandemicznej przerwie. Wieczór ten zostanie na długo w pamięci delegacji szkoły, a szczególnie w pamięci naszych uczniów. 

 

Skip to content