Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Dzień Bezpiecznego Internetu to międzynarodowy projekt, który ma na celu poszerzanie świadomości na temat negatywnych aspektów korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży. Obecnie jest celebrowany już przez ponad 200 krajów. Dzień Bezpiecznego Internetu jest organizowany w Polsce od 2005 roku 

Co roku w lutym DBI promuje bezpieczne korzystanie z technologii cyfrowej bez cyberprzemocy i hejtu. Również i w tym roku nasza szkoła przyłączyła się do tego projektu. Tym razem było to przedstawienie o bezpieczeństwie cyfrowym na motywach bajki „Czerwony Kapturek”.

Uczniowie klasy VIII w swoim teatralnym przedstawieniu przekazali całej społeczności szkolnej, że Internet niesie za sobą zagrożenia również dlatego, że niewiele dzieci informuje dorosłych o tym, że są ofiarami lub świadkami przemocy w sieci. 

Dlatego najstarsi uczniowie namawiali swoich młodszych kolegów, aby informować rodziców i nauczycieli jeśli dzieje się coś złego np. jeśli ktoś napisał niestosowny komentarz pod zdjęciem lub wysyła obrażające wiadomości.

Uczniowie podkreślili, że Dzień Bezpiecznego Internetu przypomina nam wszystkim, że problemy w świecie online da się rozwiązać i zawsze powinniśmy reagować  jeśli dzieje się coś złego, ponieważ zawsze można o tym porozmawiać w szkole i w domu.

Skip to content