Wycieczka do Sejmu i na Powązki

Dnia 17 kwietnia uczniowie klas V – VIII wyjechali do Warszawy, by zwiedzić Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Trasa zwiedzania Sejmu rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających i objęła przejście podziemnym korytarzem, gdzie zaprezentowana została makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Kolejnym punktem była wizyta na galerii Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie  uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Na koniec uczniowie przeszli na hol główny i obejrzeli dwie tablice pamiątkowe. Pierwsza z nich dedykowana posłom II Rzeczpospolitej, druga upamiętnia posłów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Cmentarza Stare Powązki. Uczniowie mieli okazję odwiedzić groby osób zasłużonych i sławnych w Alei Zasłużonych. Zwiedzanie Powązek było również spacerem przez historię Polski, pokazanej przez pryzmat ludzi, którzy ją tworzyli.

W trakcie wycieczki uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez Fundację Grupy PKP.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Maciejowi Małeckiemu – Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych za zorganizowanie tej wycieczki dla naszych uczniów.

Skip to content