Zielona szkoła

W dniach 30 maja – 3 czerwca uczniowie klas IV – VIII wraz z wychowawcami udali się na Zieloną Szkołę nad morze.

Uczestnicy wycieczki 30 maja zatrzymali się w Toruniu gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzali:  Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, mury obronne Starego Miasta, Dom Mikołaja Kopernika, katedrę św. Janów, pręgierz osiołek, fontannę flisak, pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa z Piernikową Aleją Gwiazd. Po obiedzie udali się w drogę do Władysławowa.

31 maja odbyła się całodniowa wycieczka do Gdańska. Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty w katedrze w Oliwie gdzie wszyscy wysłuchali pięknego koncertu oraz później spacerowali po ogrodach oliwskich. Następnie uczniowie udali się na Westerplatte – pomnik historii, symbol wybuchu II wojny światowej. Na końcu przespacerowali się po Starym Mieście gdzie zobaczyli Dwór Artusa, pomnik Neptuna, Długi Targ oraz Bazylikę Mariacką. Wieczorem po powrocie do Władysławowa wypłynęli w rejs aby oglądać piękny zachód słońca.

1 czerwca – uczniowie wraz z wychowawcami udali się na Hel, gdzie odwiedzili m.in. Muzeum Rybołówstwa. Następnie pojechali do Jastrzębiej Góry i do Rozewia.

2 czerwca wszyscy pojechali do Gdyni gdzie zwiedzali ORP Błyskawicę, Skwer Kościuszki oraz Akwarium Gdyńskie. Następnie pojechali do Sopotu gdzie udali się na spacer po sopockim molo.

3 czerwca uczestnicy wycieczki odwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku gdzie zobaczyli Dom Sybiraka, Dom Kanadyjski i Turecki, największy fortepian i najdłuższą deskę na świecie oraz dom do góry nogami. Po obiedzie wyruszyli w podróż powrotną. Zadowoleni, z głowami pełnymi niesamowitych wspomnień wszyscy wrócili wieczorem do Miedniewic 😊

Skip to content